Már a videó forgatókönyv tervezés előtt pontosan meg kell határozni a célodat a videóval. Ehhez a megfelelő kérdéseket kell feltenni, például azt, hogy - "Milyen problémáid fogja megoldani a videó?" Talán több emberhez szeretnél eljutni a vállalkozásoddal - brandépítés. Talán vagy egy kiváló kulcsterméked, amit szeretnél eljuttatni a célcsoportodhoz.
Fontos az is, hogy a videó tervezés nem ott érv véget, hogy velünk elkészítteted, mert ez még csak a kezdet. Utána be kell illeszteni az értékesítési tölcséred megfelelő helyére (landing oldal, YouTube csatorna, kampányok). Sokan csak megosztják valahol az elkészült videót, és magára hagyják. Így lesz a legkevésbé eredményes. Az elkészült videó felhasználására kell Neked egy stratégia.
Ez a legfontosabb rész, mert ha nem jól pozícionáljuk a videót, azzal valójában veszteséget termelünk. Tehát milyen kérdéseket gondolj át?
Erre az információra lesz szükségünk első lépésben.
Minden vállalkozásnak van egy sablon válasza erre. Mi szeretnénk ennél mélyebben megismerni a vállalkozásod, hogy a videó pontosan azt a szemléletet tükrözze, amit a vállalkozás képvisel. Fontos tudunk milyen értékeket képviselsz. Ez érezhető lesz a videóhoz tartozó zene kiválasztásán, a képi világon, a vágás ritmusán stb.
Ezek már nagyon unalmasak lehetnek Neked, de számunkra ez olyan a munkánkhoz, mit áramellátás a kamerának. Enélkül nem megy.
Oké, már kap áramot a kamera, bekapcsolhatjuk, de mielőtt elindítjuk, kell még egy dolog, ami nélkül nincs kép.
Ez a fény. A fény a mi esetünkben a célközönség meghatározása. Kire vetüljön a fény, kikel akarunk megszólítani? Minden célcsoporthoz más módon kell beszélni és más más csatornákon lehet őket elérni. Fontos tehát, hogy mindenképpen ismerjük a célcsoportodat.
Amint megismertük a cégedet és a feladatot, elkezdünk dolgozni a briefen. Ez tartalmazza majd az összes fontos információt a forgatással kapcsolatban. Meg fogjuk Veled osztani és arra kérünk, hogy Te is vedd olyan komolyan, mint mi. A brief felelős azért, hogy mind a két fél számára kiderüljön a pontos feladat. Látszani fog benne, ha valamit félreértettünk, ebben az esetben bele tudsz írni, vagy át tudjuk beszélni, pontosítani.
Nagyon fontos, mert a forgatókönyvhöz és a forgatási technikai tervhez is a brief adja az alapot, abból készül el. A forgatási napon ezekből fogunk dolgozni. És akkor forogjon a kamera végre.
Itt szokott lenni a legtöbb kényelmetlenség. Sajnos sokan nem kezelik kellőkomolysággal az előkészületeket (értjük, mert fárasztó, unalmas és időrabló), és a forgatási napon, a helyszíni inspiratív ötleteivel kockáztatja a film/videó sikerességét.
Pedig a valóság az, hogy a brief fontosabb, mint a forgatási nap. A brief megszületése alatt lesz az ötletből "valóság", ott teremtjük meg a videót. A forgatási napon már "csak" az előre megírt terv alapján követjük a saját utasításainkat. Ez garantálja azt, hogy minden nyersanyag elkészül ahhoz, amit közösen megálmodtunk.
Amikor forgatás közben jön a kérés, hogy "Vegyük fel ezt", "Vegyük fel azt", akkor kilépünk a megtervezett munkafolyamatból és olyan jelenetek készülnek el, amiket nem terveztünk. Ennek a veszélyei a következő:
Összefoglalva, ha eltérünk a tervtől, az biztosan valamilyen módon több időt, és több költséget fog jelenteni.
Van jó hír is. Amikor egy jelenetet megtervezünk, akkor lehet, hogy az íróasztal mögött 2 beállítást terveztünk, de a jelenet közben kiderülhet számunkra, hogy szükség lenne még egy extra beállításra, pl egy szűkebb, vagy tágabb képkivágásra, esetleg másik szemszöget válaszunk, ami előnyösebb, jobban elmeséli a mondanivalónkat.
Ez azért más, mert a meglévő tervünket fejlesztjük, amivel hozzájárulunk a történetünk elmeséléséhez. Valamint a vágónak is több lehetősége van a történetmesélés javítására.
Minél több évet töltök el ebben a szakmában, annál pontosabban látom, hogy milyen sok a hasonlóság az IT-val és gyakorlatilag ez mindenhol igaz lesz, hogy: tervezz, tervezz, tervezz és valósítsd meg.
Ha szeretnél árajánlatot kérni, kérlek töltsd ki ezt íz űrlapot.
Árajánlat kérés új videós projektek gyártásához.
aces alkalmazottból vállalkozó colorist céges videó készítés egyensúly esettanulmány videó film finalcut h264 h265 iPhone16pro költségcsökkentés lnkedIn videó marketing videó mennyibe kerül egy videó milyen videót készítsek mozgóképipar profi videókészítés reels reklámfilm reklámfilm videó készítés rendezvény videó készítés ROI shorts színezés telefonnal készült videó toborzó videó utómunka videó videógyártás videó gyártás videók hossza videókészítés videó készítés videó marketing videó megtérülés videó minőség videósorozat videó ára videó átadás vállalkozás youtube algoritmus youtube seo