A rendszeres tartalomgyártás ma roppant fontos eleme lett a marketing eszköztáraknak. Ne a FOMO jelenség miatt vágj bele, hanem azért, mert megértetted és hiszed, hogy erre szüksége van a cégednek, vállalkozásodnak.
2023-ban a vállalkozások 91%-a használja a videót marketingeszközként. - forrás
A lényeg az, hogy heti rendszerességgel adj videós tartalmat az online csatornáidon, ahol ezáltal edukáción, érdekes tényeken és a szolgáltatások vagy termékek bemutatásán keresztül közelebb hozod a nézőket a vásárláshoz. Legnépszerűbb formátuma a rövid, tehát 60 mp-nél rövidebb álló videók. Hosszabb videók esetében inkább fekvő formátum a legjobb és elhelyezés tekintetében a YouTube a legalkalmasabb rá.
Marketing videóról beszélünk, tehát az elsődleges cél mindig az árbevétel növelése. Viszont, heti posztolással kiválóan alkalmas a márkaismertség növelésére és a szakmai hitelesség bemutatására. Rövid videókkal és következetes munkával akár hetek alatt látható eredményeket lehet produkálni. Az algoritmusok tökéletesen fogják organikusan a megfelelő embereknek ajánlani a videódat és ha a nézők érdekesnek találják, akkor nagyon sok emberhez eljutsz.
Bizonyos videó típusok esetében a hosszabb, 2-3 perces videók teljesítenek jobban. Egy adott téma mélyebb kifejtésére szolgálnak. A hosszabb videók több esélyt adnak a megfontolásra, az érzelmi kapcsolódásra és mélyebb benyomás elérésére. Ez lehet a szolgáltatásod vagy terméked bemutatása, interjúk, beszélgetések, podcast-ek készítése. Másik előnye, hogy YouTube csatornaépítésre kiválóan alkalmasak. Ha érdekes a téma és a felhasználók nagyobb arányban nézik végig, akkor évekkel később is dolgoztatja az algoritmus és pénzt termel.
A YouTube a legszélesebb körben használt videomarketing platform. (Wyzowl, 2023) - Forrás
Fontos tudni, hogy ha csatornát építesz, előre meg kell határozni a célcsoportot és a csatorna célját. A célcsoport meghatározása általában egyszerűbb, mert ezt már korábban meghatározta a megrendelő, amikor a vállalkozását megalapította.
A tartalom céljának meghatározása nehezebb feladat. Lehet közösségépítés és márkaépítés a cél, vagy lehet a termékek, vagy szolgáltatások részletes és újszerű bemutatása. De végülis, el akarunk adni, ugye?
Márkaépítésben segítenek az online csatornák is, melyben közvetítheted az értékeidet, kommunikálhatod a küldetésed, és erősítheted a branded megítélését. Te irányíts, Te mondd el, Te mutasd meg, hogy kik vagytok és mit képviseltek. Erre tökéletes és hiteles eszköz a videó.
Tartalomgyártás esetében nagyon fontos a következetesség. A márkaépítés részeként meg kell határozni egy rendszert, amikor kikerülnek a nézők/követők elé a videós tartalmaid. Ha érdekesek a videók, akkor várni fogják a következőt, és rendszeres nézőke tehetsz szert, akik a vevőid majd vásárlóid. Tökéletes példa erre az elektromos fűtésspecialista csatornája, ahová 2021-ben és 2022-ben forgattunk 1-1 napot, és a mai napig hozzák a nézőket, feliratkozókat.
Ha megfogalmaztad a célokat, akkor jön az első közös feladat, a koncepció kialakítása. Rendszeres tartalmgyártásról beszélünk, össze kell írni a témaköröket, sorba tesszük, és megírjuk a címeket is. Az első 6-10 rész után már lehetnek visszajelzések is a nézőktől, így könnyebben meg lehet határozni a folytatást. Érdemes a videókkal megválaszolni a fontos, vagy gyakran előforduló nézői kérdéseket.
Tipp: Ha megválaszolod a nézőid/vevőid kérdéseid, nagyobb hűségre és bizalomra tehetsz szert. Szeretni fognak, és szívesen néznek, osszák meg, vagy kedvelik, értékelik a munkád.
Ha tehát kialakult a koncepció, megvan egy ütemterv a következő 6-10 rész elkészítésére, akkor jöhet a videó gyártás.
A gyártási folyamat saját eszközökkel történik, általában 1 vagy 2 kamerával. A hangot rögzítem a szereplőre csíptetett mikrofonnal és egy professzionális puskamikrofonnal is, amiket egy hangrögzítővel rögzítek a lehető legjobb minőségben. Ezen kívül a világítás 3 db Godox LED lámpával történik a legtöbb esetben.
A forgatás alkalmával általában 4-8 résznek a nyersanyagát vesszük fel, ezért különösen fontos a megfelelő felkészülés. Jó tervvel könnyedén kivitelezhető a 4-8 rész felvétele.
Tartalomgyártás referenciáink megtekinthetőek a Budacsik Media Solutions Youtube csatornán.
Az alábbi listában röviden megpróbálom összefoglalni a forgatás menetét.
Ha nem tudod, hogyan kell beállítani a videókat a YouTube felületén, akkor ajánlom magam. Cím, leírás, kulcsszó, borítókép beállítás + egyéb csatorna beállítások.
YouTube SEO beállításokban tudok segíteni, azonban fontos tudni, hogy az első és legfontosabb a jó elérés érdekében, hogy érdekes legyen a tartalmad a nézők számára. A beállítások segítenek, hogy több emberhez eljusson a videó, de ha nem tetszik a nézőknek, és nem nézik végig, akkor az algoritmus nem fogja egyre erősebben ajánlani.
Rendszeres tartalomgyártásra kidolgoztunk 3 alapcsomagot,ami segít a tervezésben. Természetesen minden esetben adunk egy cégre szabott, tűpontos ajánlatot, amit mindent lefed amire szükséged lesz.
A havi rendszeres tartalomgyártás csomagjainkat ide kattintva tudod megnézni.
Hol érdemes megosztani a rövid videókat?
A rövid videók népszerűségét az álló formátum és a pörgethető fogyasztási mód tette lehetővé. Ezért megosztani jellemzően az alábbi platformokon érdemes: TikTok, Instagram Reels, Facebook Reels és YouTube Shorts. Témától és fajtától függően a különböző platformokon más és más nézettséget fognak produkálni a videók. Érdemes nézni és mérni az eredményeket.
Milyen hosszú legyen a rövid videó?
Korábban a 3 percnél rövidebb videókat neveztük rövid videónak. Az álló formátumú videók térnyerése óta a marketing szakemberek 83-%a szerint a 60 mp-nél rövidebb videók a legjobbak. Kivételek mindig vannak, de érdemes ezzel kezdeni.
Mire jók a rövid videók?
Árbevétel és márkaismertség növelése. Üzleti célból készített rövid videókban közös, hogy valamilyen módon edukálod a közönséged, tehát értéket adsz. Az érdekes tények és a humor is népszerű az álló videókban. Gyorsan és hatékonyan lehet bemutatni egy érdekes tényt, a szolgáltatásod egyes elemeit, a termékeket humoros, laza vagy kifejezetten szakmai stílusban.
Miről készítsek rövid videókat?
A rövid videók nézési szokása miatt a legjobb témák az érdekességek és a humor. Legyen szórakoztató vagy informatív vagy mindkettő egyszerre, hitelesen. Mindenképpen adjon valamilyen értéket. Ez lehet nevetés vagy tudás.
Telefonnal vagy kamerával készítsek álló videókat?
Nagyon forró téma. A népszerű válasz az, hogy telefonnal. A szakmai és profi válasz az, hogy kamerával. A bonyolult válasz pedig az, hogy attól függ. Attól függ, hogy céges videókról van-e szó vagy sima szórakoztatásról. A kamerával stabilan jó minőséget tudsz elérni, míg a telefon sokkal érzékenyebb a fényhatásokra és kevesebb adatot rögzít. A cégek 70%-ának kamerákkal készülnek az álló videói is, de a telefonos videók is népszerűek.
Kell-e nekem rövid videókat készíteni?
Ha a marketing trendeket nézzük, akkor mindenképpen. Viszont fontos, hogy ezek a videók élőszereplősek, tehát érezned kell magadban, hogy képes leszel hitelesen képviselni a céged. A legjobb módszer az, ha csinálsz egy három hónapos tesztet és utána megnézed a számokat. Addigra az is kiderül, hogy mennyire érzed magad komfortosan a kamera előtt. Három dologra lesz szükséges: idő, stratégia és tartalom. Ha ebben szeretnél segítséget, mi szívesen segítünk.
Rövid vagy hosszú videókat készítsek?
Mindkettőre szükséged lesz. A rövid videókat gyakrabban és rendszeresen posztoljuk és rövid távon várunk eredményeket. Ezzel szemben a hosszabb videókat nehezebb elkészíteni, ritkábban posztoljuk és hosszútávon is várható, hogy eredményeket fog hozni. Adott esetben egy évvel később is felkaphatja az algoritmus. Mindkét típusra szükség van a marketing stratégiában.
Árajánlat kérés új videós projektek gyártásához.