YouTube SEO - videók optimalizálása - 2024 update

A YouTube videós platform a Google mellett a második legerősebb keresővé vált. Percenként 500 órányi videó kerül fel az oldalra. Ha szerelni, zenét hallgatni, politizálni, vásárolni, tanulni szeretnél valamit, ott keresel. Ezért fontos, hogy vállalkozóként is jelenj meg ezen a platformon, méghozzá a lehető legjobb minőségben. Minőség tartalmilag és képileg is! Ez kell ugyanis ahhoz, hogy a YouTube algoritmus a jó barátod legyen, és a videók dolgozzanak Neked éveken át organikusan.

Amire szükség lesz az eredményhez: jó tartalom, jó minőség, YouTube SEO.


Mi az a YouTube algoritmus?

A YouTube algoritmus megpróbálja megtalálni azokat a videókat a nézők számára, amelyek esetében a legvalószínűbb, hogy szívesen megnézik. A keresés és felfedezés működése az adott néző érdeklődési köreire alapszik.

Hogy erre képes legyen, adatokat gyűjt a videóról és a néző érdeklődési köréről is a megtekintései alapján, és azok alapján dönt. Cím, leírás és indexkép: a 3 elsődleges adatforrása az algoritmusnak, hogy eldöntse, miről szól a videó. Szintén nagyon fontos adat, hogy a nézőknek mennyire tetszik a videó. A YouTube olyan videókat szeretne ajánlani a nézőinek, amik jó tartalmak, hogy a nézők a YouTube képernyő előtt töltsék az idejüket.

A YouTube algoritmus azt is megvizsgálja, hogy mekkora részt néznek meg a videóból, rákattintanak-e a “Tetszik” vagy “Nem tetszik” ikonra, és hány megjegyzés érkezik a videóhoz. Ezek a minőségi mutatók.

A YouTube beszédfelismerő technológiája már magyar nyelvű videókat is feliratozza, amit utólag bármikor szerkeszthetsz.

Bár automatikus feliratok esetében a nézők megengedőbbek a hibákkal szemben, de személy és cégneveket illik javítani. Feliratos videókkal nagyobb közönséghez juthatsz el.

Megnézi, hogy a megtekintő milyen tartalmakat nézett meg korábban és mennyi időt töltött videónézéssel. Az algoritmusnak 2 egyszerű célja van: 

  1. segítse a nézőknek megtalálni az általa megnézni kívánt legjobb, legrelevánsabb videókat
  2. elérni, hogy a nézők egyre több, nekik tetsző videót nézzenek meg

Hogyan érjem el, hogy a YouTube algoritmus kedvelje a videóimat?

"Egyszerű": érd el, hogy a közönség kedvelje a videóidat. Az algoritmus ugyanis a közönség ízlését követi. Ha a nézőknek tetszenek a videóid, akkor az algoritmus másoknak is meg fogja jeleníteni őket, akik hasonló témák iránt érdeklődtek.

YouTube - Kereső

Akárcsak a Google keresője, a YouTube keresője is a leginkább releváns tartalmak megjelenítését célozza meg. A rangsort nem önmagában a videók megtekintési száma határozza meg. Fontos az is, hogy a cím és a leírás mennyire felel meg a keresési kifejezésnek - YouTube SEO

Tippek

  • Használj releváns keresési kifejezéseket a videóid címeiben és leírásaiban és a címkékben.
  • Legyen következetes, jól elkészített index képed.
  • Írj rendes leírást, akár több bekezdést is, ha hasznos a videó mellé.
  • Használj feliratokat, záróképernyőt és kártyákat
  • Figyelj a felkapott és szezonálisan népszerű témákra, és készíts azokkal is videót a saját tartalomkategóriában.
  • Használd a fejezetek létrehozása funkciót is, ahol csak van értelme.
  • Szervezd lejátszási listákba a videóid.

YouTube - Javasolt videók

Ezeket a videókat a YouTube korábban megtekintett videók, kapcsolódó témák a megjelenítési előzmények alapján javasolja a felhasználóknak. 

Úgy érheted el, hogy a Te videóid is ajánlja a YouTube, hogy hangsúlyos ajánlásokat akalmazol a videóid végén, hogy nézzék meg a következő részt is. Videóid ajánlásához használj hivatkozásokat, lejátszási listákat, kártyákat és záróképernyőket.

YouTube - Kezdőlap

Hogy lehet megjelenni a nézők kezdőlapjain? A kezdőlapon a videók kiválasztása két szempont alapján történik:

  1. Teljesítmény: ez azt jelenti, hogy a hasonló érdeklődőket mennyire kötötte le a videó és mennyire tetszett nekik.
  2. Személyre szabás, mely a nézőknek a keresési előzményeiken alapszik.

Kezdőlapon való megjelenéshez fontos, hogy rendszeresen jelenjen meg új videó. Olyan videókat készíts, amit szeret a célközönséged és úgy próbálj ki új dolgokat, hogy figyelj a visszajelzésekre. 

YouTube - Felkapott videók

A felkapottak között az adott országban új és népszerű videók szerepelnek. Itt fontos a megtekintések száma, és az új megtekintések gyarapodásának sebessége is. Nincs tuti megoldás, hogy ide bekerülhessen valaki, de fontos, hogy a csatornád stabilan és folyamatosan fejlődjön. Ez ritkán a vállalkozások eszköztára.

YouTube - Feliratkozók

Fontos kiindulási alapot jelentenek a videó nézettségének alakulása tekintetében. Valamint, a feliratkozók a kezdőlapon és a javasolt videók között is látnak, és értesítést kaphatnak, ha új videót teszel közzé. 

Érdemes figyelmet szánni a feliratkozók gyűjtésére. Kérni, hogy iratkozzanak fel, ha szeretnék látni a legújabb tartalmakat is. 

Tedd fel magadnak a következő kérdést: Milyen videók tetszenek a legjobban a Te célközönségednek?

Elengedhetetlen, de ezt nem is mondom, mert minden az, amit le fogok írni. Csatorna és videó szinten is lehet hozzá adni kulcsszavakat. Nem érdemes túl sokat, legjobb, ha 3-6 erős kulcsszó van, amire keresnek az ügyfeleid, ha a terméked vagy szolgáltatásodra vágynak.

Akár hiszed, akár nem, még a feltöltött videófájl neve is sokat számít a SEO rangsorolásban. Nevezd el jól, tükrözze a videó tartalmát és a kulcsszavakat.

Használj kulcsszavakat a videók címében is, de ne feledd, hogy a cím pontosan tükrözze a videó tartalmát is. Ha a cím nem meggyőző, nem kattintanak rá, párpedig az indexkép és a cím az első, amit látnak. Ideális hossz 60 karakter.

Gondoskodj arról, hogy személyre szabott, egyedi leírásod legyen, ne sablonos, ha komolyan gondolod a SEO-t. Szerepeljenek benne a releváns kulcsszavak is.Ne feledd, hogy 2-3 sort jelenít meg a videó alatt a YouTube, utána a "show more"-ra kattintva látszik a leírás többi része, ezért az elejére tedd a legfontosabb részeket.

Mindennél fontosabb a cím mellett. Ez az első, amit meglátnak a keresési találatokban, vagy a kezdő képernyőn. Mindenképpen egyedi indexképet érdemes készíteni.

Beállíthatod csatorna szinten és videó szinten is a kategóriát. El ne felejts erre figyelni. Tükrözze a tartalmaid.

Itt elhelyeztehed a korábbi vagy kapcsolódó videóid akár a videó közben (kártyák) vagy a végén (záróképernyő), ahol a logód is megjelenik az utolsó másodpercekben. Tervezd úgy a videód, hogy a végén ezeknek az elemeknek legyen hely.

Hasonló típusú videókat lejátszási listába kell rendezni. Például, ha vannak testimonial és termékbemutató videóid vegyesen, ezeket szervezd két külön lejátszási listába. Így nagyobb eséllyel nézik végig a hasonló videóid egymás után.

Nem feltétlenül kell saját feliratot generálni, már a YouTube magyar nyelven is elkészíti, Neked csak ki kell javítani benn a hibákat. Sokkal jobb, mint a videóra égetett felirat, ráadásul a néma megtekintőben automatikusan bekapcsolja a feliratokat a YouTube.

Mindenhol oszd meg, ahol csak lehet, hogy minél nagyobb megtekintést generálj az elején. Itt kiderül majd, hogy mennyire releváns és izgalmas a videód, és ha jók lesznek a statisztikái, garantáltan önálló életre kell. Az ajánlott videók, a tallózási funkciók és keresési találatokban is erős lesz.

Ha Te is szeretnél videót a csatornádra, akkor kérj ajánlatot.

Árajánlatot szeretnék kérni

Árajánlat kérés új videós projektek gyártásához.

Név(Kötelező)
Szeretnénk felhívni, hogy egyeztessük a feladaot.
Milyen videóra van szükséged?(Kötelező)
Kérlek, hogy mondd el, hogy mik az eddigi elképzelések a videós projekttel kapcsolatban. Minél részletesebb a leírás, annál gyorsabban tudok segíteni.
Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.
Build by PixelDesigns
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram